Současná krize přinesla spoustu špatných a spoustu dobrých věcí. Karanténa, kterou doma poctivě dodržujeme, odhalila jisté partnerské záležitosti a zjištění, jejichž zařazení do jedné ze sekcí, bude potřebovat čas a taky nadhled. Celých šest týdnů používá na ruce můj pleťový krém na vrásky! Podle chlapské logiky si mám teď vrásky mazat tím krémem na ruce. Protože „dyť je to úplně stejný“?!

Troufám si říct, že takhle intenzivně, jako my teď, vztahy prožíval málokdo. Troufám si říct, že takhle blízko jsme si nikdy nebyli. A troufám si říct, že jsme o sobě zjistili i to, co jsme vědět vůbec nechtěli. Nemluvím jen o vztazích partnerských, ale taky rodinných a kamarádských. Následky se zdají být katastrofální.

Existují lidé, kteří na Skypu už ani nemluví, jen pláčí. Existují lidé, kteří zavolají a nic neříkají, jen se na mě dívají. Existují lidé, kteří volají z toalety a šeptají. Existují lidé, kteří jen píší a píší jen rozvádím se. A existují lidé, kteří jsou už šestý týden imrvére namol.

Doma máme systém. Protože můj muž má systém ve všem, čili i
v karanténě. Máme rozfázované vstávání, ranní cvičení, čas v koupelně, pracovní hodiny, obědové pauzy i čas, kdy společně usedáme k večeři. To mě nepřekvapilo, s tím jsem dopředu počítala. Díky tomuto systému,  jsem navíc nepřišla o pocit těšení se na víkend a napsala kus nové knížky. Ale…

Přestože jsme jako pár bydleli v několika zemích a několik let také společně cestovali, o čemž moje babička vždycky tvrdila, že takhle druhého člověka poznáš nejlíp, určité novinky jsem v posledních dnech přece jen zaregistrovala. Nad metodu cestování, nyní stavím několikatýdenní izolaci a pomalý internet. 

a) Neví, kde je tam, kde vždycky“.  

b) Měl čas zhodnotit systém v mé skříni. Neuspokojivý, úplně by to předělal.

c) Zjistil, že typ polštářů, na který jsme léta zvyklí, mu nikdy nevyhovoval.

d) Zjistila jsem, že je naprosto jedno, jaké je složení lednice a zásob potravin. Když vaří, vždycky mu z toho vyjdou těstoviny s pestem. Podle mně je to prostý kalkul, aby na něj vycházela řada jen příležitostně. 

e) Zrevidoval mou sbírku kosmetiky. Doporučil zredukovat množství používaných produktů, protože je nepotřebuju. Veškerá vysvětlování mi v ten moment přišla jako ztráta času.
“A ještě jsem se chtěl zeptat, to pro ženy nedělají variantu 3v1 – hair, face, body?”

f) Odmítá si vybalit jeden kufr, přestože ví, že mě to irituje. Výzvu k vybalení opakuju pravidelně jednou týdně. Prý se z toho stala zábavná část týdne, na kterou se těší.

g) Zjistil, že kraťasy, které nosím sedm let, se mu nikdy nelíbily, ale potřeboval čas na to, mi to říct. 

h) Zjistil, že nezálohuju. Bylo z toho školení a pokárání, že lidé, kteří nezálohují, mohou ze ztráty dat vinit jenom sami sebe. Druhý den si do počítače vylil čaj. Na otázku: “Zálohoval jsi?”, přede mnou zavřel dveře. 

i) Zjistil, opět, že nečtu návody a se spotřebiči v domácnosti manipuluju intuitivně. Ale tentokrát si není jistý, jestli s tím dokáže dlouhodobě žít. Čekám, jestli by se to mohlo objevit v důvodech našeho případného rozchodu.
“Proč se rozcházíte?”
“Nečte návody.”

j) Zjistila jsem, že v online nákupu na týden by objednal – dvě kila čočky, dvě kila pomerančů, sedm pribináčků a mátový čaj.  Na otázku, co bychom v týdnu večeřeli (když odignoruju fakt, že bychom obědvali sedm dní čočku a snídali sedm dní napůl pribináčka) odpověděl konstatováním.
“Ty nemáš vůbec žádnou kulinářskou představivost.”

…na druhou stranu…

KAŽDÉ ráno teď vstává půlhodinu přede mnou a připravuje mi pomerančový fresh, který mi postaví na stůl.

…a tak znovu zjišťuju, že..

KAŽDÉ životní zjištění je platné, protože vždycky záleží na tom, co z něj uděláme. Jestli problém nebo výzvu.

Ale těch šortek se nevzdám ??. 

Komentáře