AUDIOKNIHA SUCHÝ HADR NA DNĚ MOŘSKÉM

Spisovatelka a bývalá redaktorka a šéfradaktorka televize Nova, Ivana Chřibková, posbírala inspiraci ve svém všedním životě, spojila ji s fikcí a z mořského dna tak vyplavala audiokniha Suchý hadr na dně mořském. Vtipně v něm odráží dění na vesnici a trampoty dospívajícího člověka, soužití s rodiči a pohled na svět. Ať jste v pubertě, dospíváte nebo vám táhne na třicet, vždy je možné na problém nahlížet z více úhlů. A to přesně autorka nabízí v krátkých příbězích s humorem, ale i díky chvilkám k zamyšlení jako neskutečné příběhy každého z nás. Audioknižní podobu dala příběhům Vanda Hybnerová.

“Pokaždé, když si něco moc přeji, zavážu se nějakým slibem. Nejspíš je to něco, co mi zůstalo z dob psaní dopisů Ježíškovi. Přála jsem si, aby mou knihu namluvila Vanda Hybnerová, protože je osobitá, má v sobě noblesu i rebelii. A to je mi moc sympatické. Tím, že na namlouvání audioknihy kývla, mi udělala velkou radost a taky teď díky ní budu až do smrti hodná holka,”  řekla k audio verzi své knihy autorka Ivana Chřibková.

“Audiokniha Suchý hadr na dně mořském je autobiografická kniha, ale nevím do jaké míry, protože autorka pracuje také s fantazií. Po přečtení celé knihy je jasné a čitelné, že i výběr literárního slovníku se mění. Když autorka popisuje své dětství, je slovník úplně jiný, než když dospívá. Kniha končí přibližně kolem dvaceti let jejího života, kdy dojde k poměrně zásadnímu životnímu poznání. To, že se kromě člověka vyvíjí také jazyk, se mi na knize hrozně líbilo. Ze začátku má člověk pocit, že čte nějaké, nechci se autorky nijak dotknout, myslím to v dobrém, slohové cvičení, které píše malé dítě. Ve dvaceti je to slovník zralé ženy, která dojde k velikému poznání. Víc ale nechci prozrazovat, protože pointa knížky je velice zásadní a krásná,” dodala  Vanda Hybnerová.

RECENZE AUDIOKNIHY:

9O%
„Audiokniha Suchý hadr na dně mořském má přes pět hodin, je rozdělena do 88 krátkých kapitol, takže nehrozí, že by posluchač takzvaně ztratil nit. Příběhy jsou navíc skvěle vypointované a tím pádem se velmi dobře poslouchají.“
Jana Langerová, Kultura21.cz

„Krátke kapitoly poskytujú poslucháčom akési „bezpečie“, vďaka ktorému sa od audioknihy môžu kedykoľvek odtrhnúť a neskôr sa k nej vrátiť späť bez toho, aby mali pocit, že sa im pauzou „pretrhne niť“. Intepretácii príbehu nechýba nič, na hlas Vandy Hybnerovej si poslucháč veľmi rýchlo zvykne. Rušivé elementy som nezaznamenala, melodické ohraničenie kapitol nepôsobilo ako trest pre sluchové receptory, preto audioprednesu nemôžem nič vytknúť a verím, že to tak budú vnímať aj ostatní poslucháči.“
Veronika Vargová, Plutonium.sk

 

POSLECHNĚTE SI UKÁZKU

 

Suchý hadr na dně mořském

Autor: Ivana Chřibková
Interpret: Vanda Hybnerová
Režie a zvuk: Miloš Vrána
Délka: 5h 19m
Kategorie: Vzpomínky a biografie; Humor, satira a komedie; Česká literatura

Cena: 199,- Kč

Fotografie z natáčení audioknihytlacitko-koupit-audiokniha