5. duben: Autogramiáda a autorské čtení v Opavě

Prohlédněte si fotogalerii z autorského čtení v Knihovně Petra Bezruče. 

Prohlédněte si fotogalerii z autogramiády v knihkupectvní Kosmas. 

DSCF0222

Kniha Suchý hadr na dně mořském spisovatelky Ivany Chřibkové si našla svou cestu ke čtenářům. Její autorka se po několika letech vrací do svého rodného regionu, aby se potkala se všemi milovníky literatury.

Autogramiáda
5. dubna 2016 v 15:00 Knihkupectví Kosmas, Mezi trhy 2, Opava
www.mapy.cz/s/xfS7


Autorské čtení
5. dubna 2016 v 17:00 Knihovna Petra Bezruče – pobočka Kateřinky, Šrámkova 4, Opava
www.mapy.cz/s/xfSZ


V dubnu přijedete do rodné Opavy, kde proběhne autogramiáda a také autorské čtení z vaší knihy Suchý hadr na dně mořském, s jakými pocity se vracíte domů? 

Moje cesty domů nebyly nijak sporadické, ale vždy byly velice krátké. Teď vím, že budu mít na své známé a také všechny akce dostatek času, protože v Čechách budu celý měsíc. A moje pocity se dají srovnat s těmi, když vedle v pokoji zazvoní zvoneček a vy víte, že přišel Ježíšek. Těším se, až si dám zákusek v cukrárně na Ostrožné, zajdu na koncert do Evžena, projdu si znovu Dům umění, muzeum….je vždycky dobře, když se těšíte domů.

Vaše kniha vyšla v říjnu loňského roku, jak se jí daří? 

Podle ohlasů od čtenářů, které mi přicházejí prostřednictvím mých webových stránek nebo sociálních sítí, se kniha líbí. Mám radost, že se lidi baví, smějí, dojmou, zkrátka, že je jim ve společnosti “hadru” dobře. Říkala jsem si, jestli v Praze pochopí můj fór ze vsi od slepic a pochopili. Píší mi lidé ze všech koutů naší republiky, že ve svém dětství a dospívání vnímali věci podobně, dostala jsem zprávu od paní z Vítkova, kterou potěšila zmínka o koupališti, psala mi čtenářka z Mostu, že jsem jí zvedla náladu. Tyhle reakce si spisovatel, zvlášť takový experimentální, jako jsem já, tajně přeje.  A potom mu dlouho trvá, než uvěří, že to vyšlo a všechno, co předcházelo vzniku jedné takové knížky, mělo smysl.

Čemu se momentálně věnujete? 

Začátkem roku jsme se ze Španělska přestěhovali za dalším dobrodružstvím do Anglie a já se znovu pustila do psaní. Namotivovali mě čtenáři, chybělo mi to vysedávání za počítačem v pyžamu a sama chci taky vědět, jak to s tou holkou vlastně dopadne. Pracuji na druhém díle, vztekám se, když mi to nejde, uklízím, když mám před sebou nepopsané stránky a běhám, když zjistím, že jsem sice napsala další kapitolu, ale zmizel pytlík oříšků a čtyři sušenky.

Informace o autogramiádě najdete také na webu knihupectví Kosmas. 

Informace o akci najdete také na webu Knihovny Petra Bezruče.

Přidat se k události na Facebooku: 

fb-udalost