Kombinací rad lidí různých generací, mých kamarádů, mých kamarádek, na základě odposlechů v hospodě a taky díky jedné vlastní zkušenosti, jsem sesumarizovala několik poznatků, které v sobě nesou naději nastolení harmonie ve vztahu, kvůli které si vztah budeme chtít dlouhodobě nechat.

Snad je to věkem, dobou a možná na to mají vliv i povětrnostní podmínky, kdoví. Každopádně, poslední dobou se většina rozhovorů stočila k tématu, jak být šťastný ve vztahu. A diskuze kolem toho byly veselé. Rady, které mi z nich vzešly, ještě veselejší.

Sepsala jsem je a přidala ty, které si pamatuji od babičky mé kamarádky a taky tety, která lásku k chlapovi přirovnávala k nakládání okurek – každý nakládá jinak, důležité je, abyste se buď shodli na poměru, nebo si vytvořili svůj vlastní, který bude chutnat oběma.
Já osobně jsem se rozhodla vsadit na bod číslo deset a dvanáct! Ale možná bude něco i na té sekané!

Rady, které v příručkách pravděpodobně nenajdete 🙂

 1. Ženskou, aby s ní byla rozumná řeč, musíš nechat v prvé řadě pořádně vyspat. Jinak to můžeš, kámo, zabalit. Jak není vyspaná, je bez lásky.
 2. Já jsem dědečkovi vždycky upekla sekanou a on byl potom za ni celý týden vděčný.
 3.  Musíš mít doma vždy teplotu minimálně na 22 stupňů. To ti úplně změní rodinný život, to mám vyzkoušené!
 4. Chlap nikdy nesmí mít pocit, že Tě má za všech okolností jistou.
  No, ale když mu to před oltářem slíbím?
  Proto bych právě přeformulovala ty svatební sliby. V nemoci a ve zdraví jo, to je jasný, to je důležitý, ale doplnila bych něco jako – slib se nevztahuje na případy kdy partner, i přes opakované napomínání, nepřestává lézt ostatním členům domácnosti na nervy.
 5. Zkáza vztahu je v touze po dokonalosti. V momentě, kdy si myslíte, že se pro druhého stáváte dokonalou, ztrácíte svou vlastní identitu.
  To je chytrý, to si zapíšu.
  A taky si tam zapiš, že to ze mě vypadlo po pěti pivech, a proto by se chlapům nemělo vyčítat chození do hospody.
 6. Od té doby, co jsem začala chodit na hodiny klavíru, mi přestalo hodně věcí vadit.
  Myslíš, že je to tím, že hudba uklidňuje?
  Ne, myslím, že je to tím, že jsem míň doma.
 7. Musíte spolu cestovat, jak spolu cestujete, jste mimo komfortní zónu a čistí se vám hlava od provozních záležitostí. Ale bacha, a to si zapamatuj, musíte mít na cestu sbalený každý svoje vlastní zavazadlo!
  Kvůli rovnocennosti?
  Budeš mít víc místa!
 8. Já bych na té harmonii nijak zvlášť nelpěl. Podívej, se zharmonizovaným člověkem se ani pořádně se nepohádáš!  A to bych se, přiznám se, trochu nudil.
 9. Víš, kdy jsem si uvědomila, že tvého strýčka opravdu miluju? Když se na plese tak vožral, že neuměl ani chodit. A já místo toho, abych ho tam nechala, jsem šla pro vozík, doma  shodila lodičky a potom ho na něm přivezla domů. Musíš ho mít fakt ráda, pokud ho nebudeš mít ráda
  půjdeš tančit s někým jiným.
 10. Chce to trpělivost, to už dneska moc nemáme a chceme všechno furt nový. Myslíš, že kvalitní whisky dozraje v sudu za rok?
 11. Musíte spolu mluvit, a pokud s tím druhým není řeč, zkus mu dát nejdřív najíst!
 12. Myslím, že mám kvalitní vztah hlavně proto, že nejsem debil.
 13. Neslavíme neděle, až pro nás začne být neděle znovu sváteční den, ne den na vystřízlivění, vztahy se změní. Ale nemám teda moc jasno v tom, kdy potom budeme střízlivět.
 14. Důležité je chtít děti a sadit pro ně stromy. Jednak máš perspektivu a jednak budeš na čerstvém vzduchu.
 15.  Musíš si vybrat kvalitní vzor, to je základ osobní stability. Já si například vybral Wolverina, ten má schopnost okamžité regenerace, takže nějaká pruda, že jsem zapomněl juniora dvě hodiny v jeslích, se mě už nijak výrazně nedotkne. 

Ať už chceme vztah fungující na jakýchkoliv pravidlech, věřím, že opravdu chceme jen partnera, ke kterému máme respekt a respekt máme jen k partnerovi, kterého opravdu chceme. Hezký týden!

Komentáře